Фото: gettyimages Угорщина не дорахується 200 млн євро від ЄС
Таке рішення найвища судова інстанція ЄС ухвалила наступного дня після того, як Будапешт пропустив термін сплати штрафу за порушення законодавства ЄС про надання притулку.
Європейський суд постановив вирахувати 200 млн євро з бюджетних виплат Угорщині. Причиною стало те, що Будапешт пропустив термін сплати штрафу в розмірі 200 млн євро за порушення законодавства ЄС про надання притулку, повідомляє Financial Times.
Зазначається, що Єврокомісія, відповідно до чинних правил, переходить до “процедури взаємозаліку” і вирахує цю суму з майбутніх виплат Будапешту з бюджету ЄС.
“Теоретично, будь-які платежі можуть бути розглянуті, нічого не виключено”, – заявив речник Єврокомісії.
Водночас міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, коментуючи рішення Європейського суду, сказав, що “ведеться полювання на політиків і уряди, які виступають проти міграції”.
Видання зазначає, що ЄС неодноразово заморожував фонди ЄС для Угорщини через занепокоєння щодо верховенства права у східноєвропейській державі.
У грудні 2020 року Суд ЄС підтримав скарги Комісії на те, що процедура надання притулку в Угорщині порушує законодавство ЄС, допускаючи незаконне утримання заявників у “транзитних зонах” і блокуючи право заявників на оскарження. Суд наклав свій штраф у червні 2024 року і звинуватив Угорщину в “безпрецедентному і надзвичайно серйозному порушенні законодавства ЄС” за невиконання рішення. Будапешт звинуватили у нехтуванні і свідомому ухиленні від застосування спільної політики ЄС.
Суд ЄС наклав щоденний штраф у розмірі 1 млн. євро, доки Будапешт не внесе зміни до свого законодавства. Зараз розмір штрафу становить майже 100 млн. євро. У понеділок, 16 вересня, Комісія надіслала першу вимогу про сплату штрафів протягом 93 днів, але Угорщина відмовилася сплатити кошти і досі не повідомила, що внесе необхідні зміни у законодавство.
Суд зазначив, що “поведінка Угорщини становить серйозну загрозу єдності права ЄС” і “серйозно підриває принцип солідарності та справедливого розподілу відповідальності між державами-членами”.
Раніше повідомлялося, що Угорщина посилила вимоги для біженців з України. Право на держпідтримку зберігається лише в українців, чия остання офіційна адреса в Україні була в районі, у якому безпосередньо відбувалися бойові дії.
ЄС хоче вигнати Угорщину з Шенгенської зони
Leave a Reply